Všeobecné informácie o produkte/produktoch

Med zo Zlatna pochádza z kvetov ovocných stromov jabloní, čerešní, z vŕby, agátu a iných kvitnúcich rastlín.  Jeho charakteristické znaky a zloženie je rôznorodé, v závislosti od druhu kvetov, z ktorých včely nazbierajú nektár. Z toho dôvodu je aj jeho farba rôzna, svetlá, zlatistá či hnedastá.

Za lesnou znáškou zlatohnedého malinového a jantárového černicového medu s výraznou chuťou a vôňou včelár pravidelne presúva svoje úle na Ipeľský potok, neďaleko vodnej nádrže Málinec.

Za vzácnym jedľovým medovicovým medom sa vydáva so svojimi včelami do okolia panenskej prírody Polianok. Jedľová medovica vyniká nielen svojou lahodnou chuťou a množstvom stopových a minerálnych látok ale I vysokými antibakteriálnymi účinkami, ktoré niekoľkokrát prevyšujú bežné kvetové medy.

 

Informácie o výrobcovi

Milan Sabo sa včeláreniu venuje od roku 2008 vo svojej malebnej rodnej obci Zlatno a v jej okolí, ktorá sa nachádza v západnej časti Slovenského rudohoria. Prostredie je tvorené ihličnatým, listnatým a zmiešaným lesom. Stará sa tu celkovo o sto kusov včelích rodín. Skúsenosti so včelárením nadobudol rokmi pozorovaním a vlastnou praxou. Úle pre včelie rodiny si vyrába vlastnoručne.

 Predajné miesto

Priamo u výrobcu po predchádzajúcej dohode.

 

© Copyright produktnovohrad